+37065535032

Bakteriniai preparatai

BACTOLIVE AGRO

Ardo augalines liekanas esančias dirvoje, mineralizacijos dėka greičiau atpalaiduoja augalams svarbius mitybos elementus ir gerina mineralinių medžiagų įsisavinimą.

Biologinio produkto sudėtyje yra didelės koncentracijos skirtingų naudingų Bacillus genties ir azotą fiksuojančių bakterijų, kurios turi skirtingas funkcijas dirvožemyje:

 • bakterijos Bacillus subtilis, B. pumilis, B. lichenformis ardo šiaudus ir ražienas po derliaus nuėmimo ir gerina organinių medžiagų mineralizaciją, aktyviai dalyvauja skaidant organinius junginius, amonifikacijos ir nitrifikacijos procesuose, stiprinant kalio ir fosforo mobilizaciją, praturtina dirvožemį naudingomis maistinėmis medžiagomis, leidžia geriau įsisavinti N, P, Mg, Ca (1 pav.);
 • bakterijos Bacillus megaterium ir B. polymixa gerina dirvožemį ir skatina fitosanitarinį veikimą prieš augalų ligas;
 • Azotobacter ir Azospirilium, kurios fiksuoja ir sukaupia azotą dirvoje ir kompensuoja kitiems mikroorganizmams azoto trūkumą skaidant organines medžiagas.

Savo sudėtyje produktas turi naudingą grybą Trichoderma harzianum, kuris skaido organines medžiagas ir įtakoja maisto medžiagų prieinamumą augalų šaknims. Grybas teigiamai veikia mineralinį azotą pasisavinančių bakterijų gausumą, slopina fitopatogeninių grybų paplitimą.

BACTOLiVE AGRO ištirpinti (250-500 g/ha) vandenyje ir purkšti ant ražienos po derliaus nuėmimo vieną arba pavasarį kartu su herbicidais.

BACTOLIVE TUBER

Biologinis produktas, skirtas bulvių ir svogūninių augalų gumbams apvelti drėgnu būdu.

100% biologinės kilmės produktas, kurio sudėtyje yra Bacillus genties bakterijos, grybas Trichoderma harzianum yra veiksmingas ir naudingas augalams:

 • didina bulvių atsparumą gumbų ligoms, ypač Rhizoctonia solani ;
 • atpalaiduoja maisto medžiagas iš organinių medžiagų;
 • skatina susiformuoti daugiau vienodų augalų ir daugiau vienodo dydžio gumbų derliaus nuėmimo metu;
 • gerina maisto medžiagų įsisavinimą, suaktyvina gumbų vystymąsi, užtikrina optimalų derlių.

Preparatą galima naudoti ekologiniuose ūkiuose

BACTOLiVE TUBER naudoti: 125 g/ha produkto (maždaug 2,5 t gumbų) ištirpinti 80 l vandens ir purkšti ant gumbų tradiciniu būdu. Svogūninių augalų svogūnėlius mirkyti 0,1 % tirpale 20-30 min. Prieš sodinimą išdžiovinti.

BACTOLIVE SEED

Ypatingai gerai parinktos naudingos Bacillus genties bakterijos ir grybas Trichoderma harzianum duoda naudos dirvožemiui ir augalams:

 • apsaugo nuo ligų gerina dirvos dirvožemio biologinį aktyvumą;
 • stimuliuoja šaknų ir augalų augimą, vizualiai geresnė šaknų sistema;
 • padeda įsavinti sunkiai prieinamus mitybos elementus, padidindami jų mobilumą;
 • gerina dirvožemio struktūrą;
 • skatina ir stimuliuoja abipusiškai naudingą augalų šaknų simbiozę su grybais – mikorizę.

Preparatą galima naudoti ekologiniuose ūkiuose

Preparatas BACTOLiVE SEED skirtas javų sėklos beicavimui:
100 g produkto ištirpinti 3-10 l vandens ir apvelti 1 toną sėklų

BACTOLIVE LEGUME

Biologinis produktas, skirtas pupinių augalų sėklų inokuliavimui, turinčių savo sudėtyje rhizobia bakterijų. Tai yra naudingos simbiozinės bakterijos, kurios kartu su pupiniais augalais biologinio proceso metu fiksuoja azotą ir suformuoja gumbelius pupinių augalų šaknyse. Inokulianto pernešėjas yra labai smulkiai maltos durpės. Bakterinių ląstelių koncentracija inokuliante yra labai didelė, mažiausiai 1000.000.000 vienam gramui durpių.

Privalumai naudojant produktą BACTOLiVE LEGUME:

 • pupinių augalų ir gumbelinių bakterijų simbiozės metu iš atmosferos nemokamai sukaupiami didžiuliai
 • (iki 200 kg/ha ) biologinio azoto kiekiai;
 • stimuliuoja augalų augimą, didina derlių ir gerina derliaus kokybės rodiklį – baltymingumą;
 • išsaugo ir gerina dirvožemio produktyvumą, didina sėjomainų derlingumą.

Naudojimas: norma – 1 ha pupinių augalų sėklos reikia 400 g inokulianto. Jei pupiniai augalai į lauką yra sėjami pirmą kartą, rekomenduojama padidinti BACTOLiVE LEGUME normą iki 500-600 g/ha; produktą (400 g) praskiesti 0,75 l vandens; jei naudosite 500 g inokulianto, tai naudoti 1 l vandens ir gerai išmaišyti. Pasėti tą pačią dieną.

Pupinių augalų sėkloms inokuliuoti naudojami skirtingi BACTOLiVE LEGUME preparatai: sojos grupė – Bradyrhizobium japonicum (sojos), žirnių, vikių, pupų grupė – Rhizobium leguminosarum, lubinų grupė – Rhizobium lupini, liucernų grupė – Sinorhizobium meliloti.

Call Now Button